Виробничі потужності підприємства
Вирішення завдання:
1) Розрахуємо тривалість технологічного циклу при використанні послідовного виду руху предметів праці:
Тпосл = 15* 5 3/1+6/1+2/1+12/2+3/1+8/1 = 2100хв.
2) Побудуємо графік для послідовного виду руху:
№ опе- рації
|
tі,
хв.
|
Сі,
|
|
|
1
|
3
|
1
|
45 225
|
|
2
|
6
|
1
|
675
|
|
3
|
2
|
1
|
825
|
|
4
|
12
|
2
|
1275
|
|
5
|
3
|
1
|
1500
|
|
6
|
8
|
1
|
2100
|
|
|
3) Розрахуємо тривалість технологічного циклу при використанні паралельного виду руху предметів праці:
Тпар = 75-15 * 8 + 15 3 + 6 + 2 + 6 + 3 + 8 = 900хв.
4) Побудуємо графік для паралельного виду руху:
№ опе- рації
|
tі,
хв.
|
Сі,
|
|
|
1
|
3
|
1
|
45
|
|
2
|
6
|
1
|
135
|
|
3
|
2
|
1
|
165
|
|
4
|
12
|
2
|
225
|
|
5
|
3
|
1
|
300
|
|
6
|
8
|
1
|
420 540 660 780 900
|
|
|
5) Розрахуємо тривалість технологічного циклу при використанні паралельно-послідовного виду руху предметів праці:
Тпар.посл = 2100 - 75 - 15 * 3/1+2/1+2/1+3/1+3/1 = 1320хв.
6) Побудуємо графік для паралельно-послідовного виду руху:
№ опе- рації
|
tі,
хв.
|
Сі,
|
|
|
1
|
3
|
1
|
45 225
|
|
2
|
6
|
1
|
495
|
|
3
|
2
|
1
|
405 525
|
|
4
|
12
|
2
|
855
|
|
5
|
3
|
1
|
720 900
|
|
6
|
8
|
1
|
1320
|
|
|
Завдання №2
На підставі вихідних даних розрахуйте основні параметри безперервно потокової лінії виготовлення виробу з робочим конвеєром, а саме:
- такт потокової лінії;
- чисельність робочих місць (розрахункову, прийняту);
- коефіцієнти завантаження робочих місць;
- швидкість руху конвеєру;
- робочі зони для виконання кожної операції;
- довжину робочої ділянки і замкнутої стрічки конвеєра;
- тривалість технологічного циклу виготовлення одного виробу на потоковій лінії;
- технологічний, транспортний та резервний запас виробів
Вихідні дані:
Найменування показника
|
Значення показника
|
|
Виробниче завдання за зміну, од.
|
300
|
|
Крок конвеєра, м.
|
1,1
|
|
Регламентовані перерви за щміну, хв.
|
35
|
|
Кількість змін
|
2
|
|
Тривалість зміни, хв.
|
480
|
|
Радіус натягувального барабана, м.
|
0,55
|
|
Норми часу на виконання операцій, хв.
|
|
|
1 операція
|
6,0
|
|
2 операція
|
2,3
|
|
3 операція
|
7,0
|
|
4 операція
|
2,5
|
|
5 операція
|
3,5
|
|
6 операція
|
4,0
|
|
|
Вирішення завдання:
1) Визначаємо такт роботи лінії:
r = (480-35)*2 / 300*2 = 890 / 600 = 1,48 ? 1,5 хв/од.
2) Розраховуємо кількість робочих місць та рівень їх завантаження
№ Розрахункова к-сть Прийнята к-сть Коефіцієнт
операції робочих місць робочих місць завантаження
1 Ср = 6,0 /1,5 = 4 Спр = 4 Кз = 4 /4 = 1
2 Ср = 2,3 /1,5 = 1,5 Спр = 2 Кз = 1,5 /2 = 0,75
3 Ср = 7,0 /1,5 = 4,7 Спр = 5 Кз = 4,7 /5 = 0,94
4 Ср = 2,5/1,5 = 1,7 Спр = 2 Кз = 1,7 /2 = 0,85
5 Ср = 3,5 /1,5 = 2,3 Спр = 3 Кз = 2,3 /3 = 0,77
6 Ср = 4,0 /1,5 = 2,7 Спр = 3 Кз = 2,7 /3 = 0,9
3) Розрахуємо швидкість руху конвеєра:
Vк = 1,1 /1,5 = 0,73 м/хв.
4) Визначимо робочі зони кожної операції:
№ операції Робоча зона операції
1 L1 = 1,1*4 = 4,4
2 L2 = 1,1*2 = 2,2
3 L3 = 1,1*5 = 5,5
4 L4 = 1,1*2 = 2,2
5 L5 = 1,1*3 = 3,3
6 L6 = 1,1*3 = 3,3
5) Визначимо довжину робочої ділянки конвеєра:
Lр = 4,4+2,2+5,5+2,2+3,3+3,3 = 20,9 м
6) Визначаємо довжину замкнутої стрічки конвеєра:
Lз.с. = 2*20,9+2*3,14*0,55 = 45,25 м
7) Визначаємо тривалість технологічного циклу:
Тц = 1,5*(4,4+2,2+5,5+2,2+3,3+3,3) = 31,35 хв.
8) Визначаємо розмір запасів:
технологічний Zт = 4+2+5+2+3+3 = 19 од.
транспортний Zтт = 19-1 = 18 од.
резервний Zр = 0,04*300 = 12 од.
загальний Z = 19+23+12 = 54 од.
Завдання №3
На підставі вихідних даних розрахуйте основні параметри однопредметної прямоточної лінії виготовлення виробу, а саме:
- такт потокової лінії;
- чисельність робочих місць (розрахункову, прийняту);
- коефіцієнти завантаження робочих місць;
- чисельність робочих;
- регламент роботи лінії;
- межопераційні запаси;
- графік змінювання межопераційних запасів;
Вихідні дані:
Найменування показника
|
Значення показника
|
|
Виробниче завдання за зміну, од.
|
130
|
|
Тривалість зміни, хв.
|
480
|
|
Норми часу на виконання операцій, хв.
|
|
|
1 операція
|
7,0
|
|
2 операція
|
8,0
|
|
3 операція
|
2,3
|
|
4 операція
|
9,0
|
|
5 операція
|
3,5
|
|
6 операція
|
4,0
|
|
|
Вирішення завдання:
1) Визначаємо такт роботи лінії:
r = 480 / 130 = 3,7 хв/од.
2) Розраховуємо кількість робочих місць та рівень їх завантаження:
№ Розрахункова к-сть Прийнята к-сть Коефіцієнт
операції робочих місць робочих місць завантаження
1 Ср = 7,0 /3,7 = 1,9 Спр = 2 Кз = 1,9 /2 = 0,95
2 Ср = 8,0 /3,7 = 2,2 Спр = 3 Кз = 2,2 /3 = 0,73
3 Ср = 2,3 /3,7 = 0,6 Спр = 1 Кз = 0,60 /1 = 0,60
4 Ср = 9,0 /3,7 = 2,4 Спр = 3 Кз = 2,4 /3 = 0,80
5 Ср = 3,5 /3,7 = 0,95 Спр = 1 Кз = 0,95 /1 = 0,95
6 Ср = 4,0 /3,7 = 1,1 Спр = 2 Кз = 1,1 /2 = 0,55
3) Розробляємо регламент роботи лінії:
№ операції
|
tі хв.
|
Срі
|
Спрі
|
Кзі
|
№ робочого місця
|
№ робітника
|
Завантаження робітника %
|
0 60 120 180 240
|
|
1
|
7,0
|
1,9
|
2
|
0,95
|
1
2
|
А
Б
|
100
90
|
|
|
2
|
8,0
|
2,2
|
3
|
0,73
|
3
4
5
|
В
Г
Д
|
100
100
20
|
|
|
3
|
2,3
|
0,6
|
1
|
0,60
|
6
|
Е
|
60
|
|
|
4
|
9,0
|
2,4
|
3
|
0,80
|
7
8
9
|
Ж
З
Д
|
100
100
40
|
|
|
5
|
3,5
|
0,95
|
1
|
0,95
|
10
|
И
|
95
|
|
|
6
|
4,0
|
1,1
|
2
|
0,55
|
11
12
|
К
Е
|
100
10
|
|
|
Разом
|
|
12
|
|
|
10
|
|
|
|
|
4) Розрахуемо міжопераційні запаси:
ДZ 1-2 = 0,2*240*2 / 7,0 - 0,2*240*3 / 8,0 = -4,3 (-4)
ДZ 1-2 = 0,7*240*2 / 7,0 - 0,7*240*2 / 8,0 = 6 (6)
ДZ 1-2 = 0,1*240*1 / 7,0 - 0,1*240*2 / 8,0 = -2,57 (-2)
ДZ 2-3 = 0,2*240*3 / 8,0 - 0,2*240*1 / 2,3 = -2,87 (-3)
ДZ 2-3 = 0,42*240*2 / 8,0 - 0,42*240*1 / 2,3 = -18,67 (-19)
ДZ 2-3 = 0,38*240*2 / 8,0 - 0 = 22,8 (+22)
ДZ 3-4 = 0,2*240*1 / 2,3 - 0,2*240*2 / 9,0 = 10,2 (+11)
ДZ 3-4 = 0,4*240*1 / 2,3 - 0,4*240*3 / 9,0 = 9,74 (+10)
ДZ 3-4 = 0 - 0,4*240*2 , 9,0 = -21,33 (-21)
ДZ 4-5 = 0,2*240*2 / 9,0 - 0,2*240*1 / 3,5 = -3,04 (-3)
ДZ 4-5 = 0,4*240*3 / 0,4*240*1 / 3,5 = 4,57 (+5)
ДZ 4-5 = 0,4*240*2 / 9,0 - 0,35*240*1 / 3,5 = -2,67 (-2)
ДZ 5-6 = 0,6*240*1 / 3,5 - 0,6*240*1 / 4 = 5,14 (+5)
ДZ 5-6 = 0,1*240*1 / 3,5 - 0,1*240*2 / 4 = 5,14 (-6)
ДZ 5-6 = 0,25*240*1 / 3,5 - 0,3*240*1 / 4 = 0,86 (+1)
5) Побудуємо графіки змінювання межопераційних запасів:
0 60 120 180 240
|
|
4 6
-4 -2
|
|
|
|
22 -3 +22
-19
|
|
|
|
+10 21 -21
|
|
|
|
3 5
-3 -2
|
|
|
|
6
1 +5 -6 1
|
|
|
|
|
Завдання №4
На підставі вихідних даних розрахуйте основні параметри багатопредметної змінно-потокової лінії виготовлення виробу, а саме:
- тривалість роботи лінії по виготовленню кожного виду виробу;
- витрати часа на переналадку;
- приватні такти роботи лінії по виготовленню кожного виду виробу використовуючи наступні методи:
а) розподілення дійсного фонду роботи лінії пропорційно трудомісткості програмних завдань;
б) розрахунок через незмінну кількість робочих місць на лінії та трудомісткість обробки;
в) розрахунок шляхом преведення програми до умовного об єкту.
Побудуйте календарний графік роботи лінії.
Найменування показника
|
Значення показника
|
|
Місячна виробнича програма, од.
|
|
|
виріб А
|
8000
|
|
виріб Б
|
8050
|
|
виріб В
|
4010
|
|
Трудомісткість виробів, хв.
|
|
|
виріб А
|
2,3
|
|
виріб Б
|
3,5
|
|
виріб В
|
4,0
|
|
Кількість робочих діб за місяць
|
23
|
|
Кількість змін
|
2
|
|
Тривалість зміни, хв.
|
480 / 8год.
|
|
Витрати часу на переналадку лінії, %
|
7,0
|
|
|
Вирішення завдання:
1 спосіб
1) Визначаємо тривалість роботи лінії по виготовленню кожногго виду виробів:
ФА = 23*2*8 (1-0,07) *8000*2,3 / 8000*2,3+8050*3,5+4010*4 = =100,57год. = 6,3 діб
ФБ = 23*2*8 (1-0,07) *8050*3,5 / 8000*2,3+8050*3,5+4010*4 = =154год. = 9,6 діб
ФВ = 23*2*8 (1-0,07) *4010*4 / 8000*2,3+8050*3,5+4010*4 =
=87,67год. = 5,48 діб
2) Визначимо витрати часу на переналадку лінії:
Фвт = 23*2*8*0,07 = 25,76 год = 1 доба
3) Будуємо графік роботи лінії:
4)
Вироби
|
Робочі дні
|
|
|
2
|
4
|
6
|
8
|
10
|
12
|
14
|
16
|
18
|
20
|
22
|
24
|
26
|
28
|
30
|
|
А
|
|
|
|
6,3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Б
|
|
|
|
7,3
|
|
|
|
|
16,9
|
|
|
|
|
|
|
|
В
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17,9
|
|
|
23,38
|
|
|
|
|
|
5) Визначаємо пиватні такти роботи лінії:
А = 100,57*60 / 8000 = 0,75 хв.
Б = 154*60 / 8050 = 1,15 хв.
В = 87,67*60 / 4010 = 1,31 хв.
2 спосіб
Через незмінну кількість робочих місць на лінії та трудомісткість обробки:
С = 8000*2,3+8050*3,5+4010*4 / 23*8*2*0,93*60 = 3,0492
А = 2,3 / 3,0492 = 0,75
Б = 3,5 / 3,0492 = 1,15
В = 4,0 / 3,0492 = 1,31
3 спосіб
Шляхом приведення програми до умовного об єкту:
За умовний об єкт приймаємо виріб А.
КпрА = 2,3 / 2,3 = 1
КпрБ = 3,5 / 2,3 = 1,52 ? 1,5
КпрВ = 4,0 / 2,3 = 1,74 ? 1,7
NппА = 8000*2,3 = 18400
NппБ = 8050*3,5 = 28175
NппВ = 4010*4,0 = 16040
7% = 1-0,07 = 0,93
23*2*8*0.93 = 342,24
rум = 342,24*60 / 18400+28175+16040 = 0,328
rА= 0,328*2,3 = 0,75
rБ= 0,328*3,5 = 1,15
rВ= 0,328*4,0 = 3,1
Завдання №5
На підставі вихідних даних розрахуйте виробничу потужність підрозділу та показники рівня її використання, а саме:
- плановий та фактичний коефіцієнт екстенсивного рівня використання виробничої потужності;
- плановий та фактичний коефіцієнт інтенсивного рівня використання виробничої потужності;
- плановий та фактичний інтегральний коефіцієнт використання виробничої потужності4
- резерв використання виробничої потужності (запланований і фактичний).
Кількість встановленого обладнання по відділенням відповідно 3,2 та 4 одиниці; відсоток виконання планового обсягу виробництва продукції по відділенням відповідно 100,5%, 84,2% та 95,1%.
Вихідні дані:
|
Кількість одиниць встановленого обладнання
|
Нормативна продуктивність одиниці обладнання т/год
|
Простої устаткування, %
|
Фактичне виконання запланованого обсягу виробнийтва, %
|
|
|
|
|
нормативні
|
фактичні
|
|
|
Відділення №1
|
3
|
14,30
|
7,5
|
7,3
|
100,5
|
|
Відділення №2
|
2
|
13,36
|
3,1
|
2,9
|
84,2
|
|
Відділення №3
|
4
|
16,70
|
4,2
|
4,0
|
95,1
|
|
|
Вирішення завдання:
1) Визначимо ефективний фонд часу роботи устаткування по відділенням:
Відділення №1 Теф = 8760*0,925 = 8103 год.
Відділення №2 Теф = 8760*0,969 = 8488 год.
Відділення №3 Теф = 8760*0,958 = 8392 год.
2) Визначимо фактичний фонд часу роботи устаткування по відділенням:
Відділення №1 Теф = 8760*0,925 = 8103 год.
Відділення №2 Теф = 8760*0,971 = 8505 год.
Відділення №3 Теф = 8760*0,960 = 8409 год.
3) Визначимо виробничу потужність по відділенням:
Відділення №1 М1 = 8103*14,30*3 = 347619 т.
Відділення №2 М2 = 8488*13,36*2 = 226799 т.
Відділення №3 М3 = 8392*16,70*4 = 560586 т.
Виробничу потужність цеху визначаємо по «вузькому місцю». «Вузьким місцем» є друге відділення - 226799 т.
4) Заплануємо випуск продукції по відділенням:
Відділення №1 ВП1 = 220000 т.
Відділення №2 ВП2 = 220000 т.
Відділення №3 ВП3 = 220000 т.
Випуск продукції, т.
560586
347619 Виробнича
226799 потужність
Відділення
Відділення №1 Відділення №2 Відділення №3
5) Визначимо фактичний випуск продукції по відділенням:
Відділення №1 ВФ1 = 220000*1,005 = 221100 т.
Відділення №2 ВФ2 = 220000*0,842 = 185240 т.
Відділення №3 ВФ3 = 220000*0,85 = 209000 т.
6) Визначимо фактичну середньочасову продуктивність одиниці обладнання по відділенням:
Відділення №1 g1 = 221100 / 3*8120 = 9,08 т/год.
Відділення №2 g 2 = 221100 / 2*8505 = 10,89 т/год.
Відділення №3 g 3 = 221100 / 4*8409 = 560586 т/год.
7) Розрахуємо коефіцієнт екстенсивного завантаження устаткування:
Відділення №1 Ке1 = 3*8120 / 3*8103 = 1,002
Відділення №2 Ке 2 = 2*8505 / 2*8488 = 1,002
Відділення №3 Ке 3 = 4*8409 / 4*8392 = 1,002
8) Розрахуємо коефіцієнт інтенсивного завантаження устаткування:
Відділення №1 Кі1 = 9,08 / 14,30 = 0,6350
Відділення №2 Кі 2 = 10,98 / 13,36 = 0,8219
Відділення №3 Кі 3 = 6,21 / 16,70 = 0,3719
9) Розрахуємо інтегральний коефіцієнт завантаження устаткування:
Відділення №1 Кінт1 = 1,002*0,6350 = 0,6363
Відділення №2 Кінт 2 = 1,002*0,8219 = 0,8235
Відділення №3 Кінт 3 = 1,002*0,3719 = 0,3726
10) Визначимо наявні резерви використання виробничої потужності:
Відділення №1 R1 = 1-0,6363 = 0,3637
Відділення №2 R 2 = 1-0,8235 = 0,1765
Відділення №3 R 3 = 1-0,3726 = 0,6274
Висновок
Отже, як бачимо, на всіх стадіях організації технічної підготовки виробництва необхідно проводити економічну оцінку доцільності розроблення і впровадження нового продукту за різними критеріями і різними методиками. Зазначимо, що ця робота проводиться комплексно і системно. Визначення величини ефекту вимагає також маркетингових досліджень, визначення потреби у фінансових та інших видах ресурсів. Це дає змогу обрати оптимальні варіанти рішень з урахуванням реальних можливостей для впровадження нового продукту.
Економічні розрахунки, які супроваджуються створенням нової конструкції чи технології, мають бути комплексними і охоплювати як експлуатаційні, так і виробничо-технологічні показники.
Ще на етапі технічного завдання і ексклюзивного проектування, коли встановлюють тип і основні параметри нового виробу, насамперед треба виявити і зафіксувати його експлуатаційні переваги (краща якість, більша продуктивність, меньша енергомісткість, матеріаломісткість, вища надійність тощо).
Серед економічних розрахунків головними є обгрунтування експлуатаційної ефективності виробу. При цьому необхідно співставляти нову конструкцію виробу із кращими аналогами на ринку. За наявнсті декількох варіантів нової конструкції необхідно вибирати ефективніший.
Список використаної літератури:
1. Васильков В.П. Організація виробництва: Навчальний посібник. - К.: КНЄУ. 2003.
2. Ю.А. Єгупов. Організація виробництва на промисловому підприємстві, К. - 2006.
3. Організація виробництва: Навчальний посібник для вищих навчальних закладів. В.О. Онищенко, О.В. Редкін, А.С. Старовірець, В.Я. Черганова. - К.: Лібра, 2003.
4. Петрович Т.М., Захарчин Г.М., Теребух А.А. Організація підприємництва в Україні. Навчальний посібник. - Львів: Оскарт, 2000
5. Петрович Т.М., Захарчин Г.М. Організація виробництва: пілручник- Львів: «Магнолія плюс», 2005.
6. Курочкін А.С. Організація виробництва: Навчальний посібник. - К: МАУП, 2001
7. Должанський І.З., Загорна Т.О.. Удалих О.О. Управління потенціалом підприємства. Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006.
8. З.О. Маків, І.М. Луцький Економіка підприємства: Навчальний посібник. - К.: Знання, 2004
9. Ратхутдинов Р.А. Организация производства. Краткий курс: Учебник. - М.: ИНФРА-М, 2001
10. Организация производства: Учебник для вузов О.Г. Туровец, В.Н. Попов и др. 2-е изд. - М.: Экономика и финансі, 2002
11.Економіка підприемства під редакцією О.Й. Волкова; М. : Інфра-М, 1998
12. Файнгольд М.Л., Кузнецов Д.В. Принціпі расчета производственной мощности и загрузки оборудования. ВГПУ, 2002
13. Закон України « Про підприємництво» - 1997
14. Фатхутдинов Р.А.. Сивакова Л.А. Организация производства. Практикум. - М: ИНФРА- М, 2001
15. Равенко Н.Г.. Козуб В.Н. организация производства на промішленніх предприятиях: Учебное пособие. - Днепродзержинск: ДДТУ, 1998
Array
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5
|
|