Газифікація с. Комиші Сумської області природним газом двохступеневою системою поліетиленовими газопроводами з розробкою газифікації житлового будинку та технології будівництва поліетиленовими газопроводами з висвітленням технології зварювання поліетилено
Визначаю вузлові витрати газу по формулі
Vj=0,5?mVшлі, (2.21)
де Vшлі-шляхова витрата газу і-тою ділянкою, м?/год;
m-кількість ділянок, які збігаються в і-ому вузлі.
Вузлові витрати газу:
V1 = 0,5*V1-2 = 0,5*0 = 0м3/год.
V2 = 0,5 (V1-2 +V2-3 +V2-7) = 0,5 (0 +115+9) = 62 м3/год.
V3 = 0,5 (V2-3+V3-4+V3-13= 0,5 (115+26+18) = 79,5 м3/год.
V4 = 0,5 (V3-4+V4-5) = 0,5 (26+134) = 80 м3/год.
V5 = 0,5 (V4-5+V7-5+V5-6) = 0,5 (134+28+171) = 166,5 год.
V6 = 0,5*V5-6 = 0,5*171 = 85,5 м3/год.
V7 = 0,5 (V2-7+V7-5+V7-8+V7-10) = 0,5 (9+28+156+24) = 108,5 м3/год.
V8 = 0,5 (V7-8+V9-8) =0,5 (156+26) = 91 м3/год.
V9 = 0,5 (V8-9+V9-10+V9-14) = 0,5 (26+141+15) = 91 м3/год.
V10 = 0,5 (V9-10+V7-10+V10-11) = 0,5 (141+24+163) = 164 м3/год.
V11 = 0,5 (V10-11+ V13-11 +V11-12) = 0,5 (163+26+15) = 102 м3/год.
V12 = 0,5*V11-12 = 0,5*15 = 7,5 м3/год.
V13 = 0,5 (V3-13+V13-11) = 0,5 (18+26) = 22 м3/год.
V14 = 0,5*V9-14 = 0,5*15 = 7,5 м3/год.
Сума вузлових витрат дорівнює навантаженню на ГРП: ?Vj = Vгрп= 1067 м3/год.
Знаходжу розрахункові витрати газу:
Вузол 12: V11-12 = V12 = 7,5 м3/год;
V11-12 = 7,5 м3/год.
Вузол 11: V13-11 + V10-11 = V11-12+V11 =7,5+102=109,5 м3/год;
V13-11 = 29,5 м3/год; V10-11 = 80 м3/год.
Вузол 13: V3-13 = V13-11 + V13 = 29,5+22=51,5 м3/год.
V3-13 = 51,5 м3/год.
Вузол 6: V5-6 = V6 = 85,5 м3/год.
V5-6 =85,5 м3/год.
Вузол 5: V7-5 + V4-5 = V5-6 + V5 =85,5+166,5 =252 м3/год;
V7-5 = 102 м3/год; V4-5 = 150 м3/год.
Вузол 4: V3-4 = V4-5 + V4=150+80=230 м3/год.
V3-4 = 230 м3/год.
Вузол 3: V2-3 = V3-4 + V3-13+V3 = 230+51,5+79,5=361 м3/год;
Вузол 14: V9-14=V14 = 7,5 м3/год;
V9-14 = 7,5 м3/год.
Вузол 10: V9-10 +V7-10 = V10-11+V10 =80+164=244 м3/год;
V9-10 = 190 м3/год; V7-10 = 54 м3/год.
Вузол 9: V8-9=V9-14+V9-10+V9 =7,5+190+91=288,5 м3/год.
V8-9 =288,5 м3/год.
Вузол 8: V7-8 = V8-9 +V8 =288,5+91=379,5 м3/год.
V7-8 = 379,5 м3/год.
Вузол 7: V2-7=V7-5+ V7-8 + V7-10 +V7 =102+379,5+54+108,5=644 м3/год;
V2-7 = 644 м3/год.
Вузол 2: V1-2 = V2-7+V2-3+V2 =644+361+62=1067 м3/год.
Мінімальний діаметр газопроводів мережі низького тиску становить
Dз?S=50?2,9 мм.
Результати гідравлічного розрахунку газопроводів низького тиску зводжу в таблицю (дивись таблицю 2.10)
Таблиця 2.10 - Гідравлічний розрахунок газопроводів низького тиску
Ділянка
|
V,
м3/год
|
Lг,м
|
Lр, м
|
Dз?S,
Мм
|
R,
Па/м
|
Р,
Па
|
Рп,
Па
|
Рк,
Па
|
|
Поч
|
Кін
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
|
Головна магістраль 1-2-7-8-9-10-11-12
|
|
1
|
2
|
1067
|
50
|
55
|
315х17,9
|
0,6
|
33
|
3000
|
2967
|
|
2
|
7
|
644
|
50
|
65
|
280х15,9
|
0,5
|
28
|
2967
|
2939
|
|
7
|
8
|
379,5
|
420
|
464
|
225х12,8
|
0,6
|
279
|
2939
|
2660
|
|
8
|
9
|
288,5
|
140
|
154
|
200х11,4
|
0,7
|
108
|
2660
|
2552
|
|
9
|
10
|
190
|
380
|
418
|
160х9,1
|
0,7
|
293
|
2552
|
2259
|
|
10
|
11
|
80
|
440
|
484
|
125х7,1
|
0,5
|
242
|
2259
|
2017
|
|
11
|
12
|
7,5
|
80
|
88
|
50х2,9
|
0,7
|
62
|
2017
|
1955
|
|
R = 0,7 Па/м
|
|
Магістраль 2-3-4-5-6
|
|
2
|
3
|
361
|
310
|
341
|
200х11,4
|
0,8
|
273
|
2967
|
2691
|
|
3
|
4
|
2305
|
140
|
154
|
180х10,5
|
0,6
|
921
|
2694
|
2602
|
|
4
|
5
|
150
|
360
|
393
|
160х9,1
|
0,55
|
216
|
2602
|
2386
|
|
5
|
6
|
85,5
|
460
|
506
|
125х7,1
|
0,6
|
304
|
2386
|
2082
|
|
R = 0,8 Па/м
|
|
Магістраль 3-13-11
|
|
3
|
13
|
51,5
|
100
|
110
|
75х4,3
|
3
|
330
|
2694
|
2364
|
|
13
|
11
|
29,5
|
140
|
154
|
63х3,6
|
2,9
|
447
|
2364
|
1917
|
|
R = 3,3 Па/м
|
|
Відгалудження 7-5
|
|
7
|
5
|
102
|
150
|
165
|
90х5,2
|
4
|
660
|
2939
|
2279
|
|
Відгалудження 7-10
|
|
7
|
10
|
54
|
130
|
143
|
63х3,6
|
7,9
|
715
|
2939
|
2244
|
|
Відгалудження 9-14
|
|
9
|
14
|
7,5
|
80
|
88
|
50х2,9
|
0,8
|
71
|
2552
|
2481
|
|
|
2.5 Газопостачання житлового будинку
2.5.1 Визначення витрат газу
Згідно завдання розраховую газопостачання двохповерхового житлового будинку. В кухні встановлена газова плита типу ПГ-4, і опалювальний котел марки «Данко»
Визначаю витрати газу, V, м3/год, кожним газовим приладом по формулі
V=3,6*Q/Qнр *?, (2.22)
де Q - теплова потужність газового приладу, кВт;
? - коефіцієнт корисної дії.
Vпг = 3,6*11,116/37 = 1,13 м3/год.,
Vок= 3,6*15/37*0,82= 1,78 м3/год.
Витрати газу квартирою, Vкв., м3/год, визначаю по формулі
Vкв.= Vпг+ Vок, (2.23)
Vкв.=1,13+1,78=2,91 м3/год.
Розрахункову витрату газу визначаю по формулі
Vр= Vн *Кsim,
де Кsim - коефіцієнт одночасності [22],
n - кількість квартир.
Vр = 2,91*0,7=2,0,3 м3/год
По витраті газу квартирою вибираємо лічильник: так як витрата газу квартирою складає 2,03 м3/год., тоді проектую встановлення лічильника типу G2,5.
2.5.2 Гідравлічний розрахунок внутрішньо будинкових газопроводів
Гідравлічний розрахунок розпочинаю від точки підключення дворового газопроводу до вуличної мережі (точка 1). Кінцева точка розрахунку - останній газовий прилад найвіддаленішого стояка верхнього поверху.
Рекомендуємий перепад тиску згідно ДБН складає 600Па. Так як втрата тиску на газовий лічильник ?Pл=200Па, а опір газової плити ?Pпг=100Па. Тоді допустимі втрати тиску будуть складати:
?P = 600 -200 - 100-60 = 240 Па.
Діаметри газопроводів визначаю, користуючись номограмою низького тиску, по розрахунковій витраті газу на питомих втратах тиску. Розрахункову витрату газу визначаю за формулою:
Vp = Vн Ksim, (2.24)
Питому втрату тиску визначаю за формулою
R = (2.25)
де lp - сума розрахункових довжин по головній магістралі, м.
Розрахункову довжину визначаю за формулою
lp = L г (1 +) (2.26)
де L - дійсна довжина ділянки газопроводу;
? - надбавка на місцеві опори, %
Мінімальний діаметр для підземного газопроводу 50 мм, діаметр газового стояка 20 мм і для підводу до приладів 15 мм. Гідравлічний розрахунок виконую в формі таблиці.
Гідравлічний тиск, Рг, Па для вертикальних ділянок газопроводу знаходжу по формулі
Рг = ± g h (?п - ?г), (2.27)
де g - прискорення вільного падіння, 9,81 м/с2;
h - різниця геометричних відміток вертикальних ділянок газопровода м;
?п - густина повітря, кг/м3; (?п =1,23 кг/м3);
?г - густина газу, кг/м3 (?г = 0,7 кг/м3).
Рг = 9,81*6 (1,23-0,7) = 31,19 Па
Таким чином, загальні витрати тиску у внутрішньо-будинкових газопроводах, ? Р, Па будують складати
? Р = ? Рт + Рл - Рг;
? Р =240,38+ 200 +100-31,19 = 509,19 Па < 600 Па
Як видно, сумарні втрати тиску не перевищують рекомендованого перепаду.
3. Автоматика і телемеханіка
3.1 Підбір обладнання газорегуляторних пунктів
По відомим параметрам навантаження (тиск газу на вході в ГРП, Р = 275 кПа, див табл. 2.8, тиск газу на виході з ГРП, Р2 = 3000 Па, пропускна здатність ГРП Vгрп= 1067 м3/год; густина газу ? = 0,7 кг/м3) визначимося з типом обладнання.
Користуючись [21] приймаю обладнання для стаціонарного газорегуляторного пункту (одна стандартна технологічна лінія під регулятор тиску типу РДУК-100). Пропускна здатність РДУК-100 (з діаметром клапану 35 мм):
2240 м3/год, при Р= 0,3 кПа; Запас вибраного регулятора по продуктивності достатній для надійної роботи.
Для викладених вище умов при Р = 275 кПа пропускна здатність становить приблизно 3500 м3/год, що перевищує максимальну годинну витрату газу ГРП.
Запобіжно-запірний клапан типу ПКН 2-Н, з діаметром умовного проходу 100 мм. Користуючись даними про технічну характеристику газових фільтрів [21] проектую встановлення фільтру ФВ-200. Його продуктивність 3500 м3/год (пропускна здатність приведена при перепаді тиску на фільтрі 5 кПа), при Р = 200 кПа; максимальний допустимий тиск газу на вході фільтра 1,2 МПа. Передбачити для фільтра перехідники з 200 мм на 100 мм.
В якості запобіжно скидного клапану використовуємо ПСК-50С.
3.2 Автоматика безпеки, контролю, регулювання, управління і сигналізації побутового газового опалювального приладу «Данко»
Автоматика безпеки і регулювання котла «Данко», «КАРЕ» призначена для захисту і регулювання процесів згоряння природного газу в побутових газових приладах. Автоматика працює при тиску газу від 0,635 кПа до 1,764 кПа.
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
|
|